“Гигант” – Белене победи едноименния тим на Обнова

Харесвам(2)Не харесвам(0)

13836002_900629230081102_141118603_o

Отборът на “Гигант” – Белене победи Обнова в здрава битка на градския стадион в Белене.

В играната на 08.10.2016г. от 16:00ч. на стадион “Гигант” футболна среща беленският отбор излезе като победител. Беленчани победиха с 2:0 коравия тим от с. Обнова, в който играят предимно плевенски футболисти. Мачът започна добре за крайдунавския тим и те поведоха още в петата минута, като от атака по учебник Габриел Томов откри резултата и добави поредното попадение на своя сметка. В началото на мача инициативата беше изцяло в ръцете на беленчани, като постепенно играта беше изравнена от гостите. Радостин Добранов от отбора на “Гигант” направи няколко сериозни пропуска пред противниковата врата, като два такива направи и играещият треньор Румен Максимов. В 75-тата минута на мача Габриел Томов беше изгонен за втори жълт картон и респективно червен, след като игра опасно. След изгонването му отборът на “Гигант” заигра на контраатака.  Стратегията се оказа печеливша и резултатът не закъсня – домакините затвориха мача, след като в 85-тата минута на мача Ивайло Димитров оформи крайния резултат в срещата – 2:0. В отбора на домакините блестеше ветеранът Ивайло Господинов, който беше безкомпромисен в защита и помагаше в атаката на отбора. Според треньора на “Гигант” съдиите са ощетили максимално нашия отбор, но за сметка на това гостите не са могли да създадат нито едно чисто положение пред противниковата врата.

След изиграването на тази среща “Гигант” – Белене се намира на 5-та позиция във времето класиране на “А” ОФГ – Плевен

-------------------------------------------------------------------
 2. Ботев (Комарево)                    8    5   1   2   17:12   16     [1 0 0  3:1  3]
 3. Ботев (Трънчовица)                  8    5   1   2   23:12   16 [+] [0 0 1  1:3  0]
 4. Ситомир (Никопол)                   7    5   0   2   20:8    15
 5. Гигант (Белене)                     8    4   1   3   18:17   13 [-]
 6. Обнова (Обнова)                     8    4   0   4   21:14   12 [+]
 7. Спартак (Койнаре)                   6    3   2   1   12:8    11
 8. Левски (Брест)                      8    3   1   4   17:12   10
 9. Устрем (Крета)                      8    2   1   5   13:19    7 [+]
10. Светослав (Лепица)                  8    1   1   6   13:30    4
11. Левски (Сухаче)                     8    0   3   5    7:23    3 [+]