Победа за “Гигант” като гости на “Светослав” – Лепица

Харесвам(1)Не харесвам(0)

13836002_900629230081102_141118603_o

Отборът на “Гигант” – Белене победи като гост “Светослав” в село Лепица.

Беленският отбор започна мачa по най-добрия начин, като още в 4-тата минута успяха да вкарат гол, който бе отменен от главния съдия на срещата, поради съмнителна засада. Това не обезсърчи играчите от Белене и те поведоха в резултата в 12-тата минута, когато Марио Чоранов проби по десния фланг и подаде на Румен Максимов, който вкара на опразнената врата и резултатът беше вече 1:0 в полза на “Гигант”. В 20-тата минута на мача беленският страж Ивайло Лазаров получи контузия и беше принудително заменен от полевия играч  Светлин Перников. В 27-та минута на мача след центриране на Ивайло Димитров от корнер, отново играещият треньор вкара с глава, за да удвои резултата в полза на гостите.  До края на първото полувреме отборът гост контролираше изцяло мача, като направи още 3 сериозни пропуска, но резултатът остана непроменен. С пропуски се откроиха Милен Арнаудов и Калоян Ченков от “Гигант”. Второто полувреме започна по-добре за домакините, като те поеха инициативата и владееха повече топката. Беленчани се изтеглиха в собствената си половина и играеха предимно на контраатаки. Мачът като цяло беше доста груб и домакините влизаха в единоборствата много твърдо. Играчите на “Светослав” стигнаха до 2 чисти голови положения, които бяха изчистени буквално от голлинията от Ивайло Господинов. Все пак в 70-тата минута на мача отборът домакин успя да отбележи след изпълнение на пряк свободен удар от границата на наказателното поле. Ударът първоначално бе париран от Светлин Перников, но той изтърва топката и тя влезе във вратата на беленчани. Играчите се справиха доста добре в мача, включително и Светлин Перников, който е полеви играч и се наложи да земени вратаря, след счупване на пръст и резултатът можеше да бъде много по-изразителен, ако съдиите на два пъти не бяха отменили наши голове, заради несъществуващи засади, сподели треньорът на “Гигант” за нашата медия.

Актуални мачове:

15 октомври 2016, събота, 16:00 ч / IX кръг:
Светослав (Лепица) - Гигант (Белене)                      1:2
Устрем (Крета) - Ситомир (Никопол)                        0:3
Левски (Брест) - Ботев (Трънчовица)                       0:2
Левски (Сухаче) - Ботев (Комарево)                        отложен
Чавдар (Бръшляница) - Ракета 1111 (Буковлък)               - сл.
Обнова (Обнова) - Спартак (Койнаре)                        - сл.

Класиране:

М    П   Р   З    ГР      Т

1. Ракета 1111 (Буковлък)              8    8   0   0   24:2    24
-------------------------------------------------------------------
 2. Ботев (Трънчовица)                  9    6   1   2   25:13   19 [+]
 3. Ситомир (Никопол)                   8    6   0   2   23:8    18
 4. Гигант (Белене)                     9    5   1   3   20:18   16 [-] [0 1 0  3:3  1, 3 гола на чужд терен]
 5. Ботев (Комарево)                    8    5   1   2   17:12   16     [0 1 0  3:3  1, 0 гола на чужд терен]
 6. Спартак (Койнаре)                   7    4   2   1   15:8    14
 7. Обнова (Обнова)                     8    4   0   4   21:14   12 [+]
 8. Левски (Брест)                      9    3   1   5   17:14   10
 9. Устрем (Крета)                      9    2   1   6   14:22    7 [+]
10. Светослав (Лепица)                  9    1   1   7   14:32    4
11. Левски (Сухаче)                     8    0   3   5    7:23    3 [+]
12. Чавдар (Бръшляница)                 8    0   1   7    2:33    1

източник: bulgarian-football.com