В много труден мач “Гигант” взе важна победа срещу “Спартак” – Койнаре

Харесвам(2)Не харесвам(0)

13836002_900629230081102_141118603_o

В играната вчера 22.10.2016г. на градския стадион в Белене среща, “Гигант” – Белене взе много важна победа над “Спартак” – Койнаре. Беленският отбор стигна много трудно до успеха, след като се наложи да правят обрат в срещата, след като гостите стигнаха първи до такъв. Мачът започна изключително добре за крайдунавския отбор, като още в 15-та минута на мача чудесен пробив по десния фланг направи Марио Чоранов, пускайки перфектен пас към непокрития Милен Арнаудов, който не се поколеба и откри резултата в полза на беленчани. До края на първото полувреме “Гигант” имаше още 2 възможности да увеличат преднината си, но Марио Чоранов и Габриел Томов пропуснаха своя шанс. При този резултат завърши първото полувреме. Беленските играчи си усложниха мача през второто полувреме, като след фрапантна грешка на Пламен Бонов, гостите успяха да изравнят резултата в 55-та минута на мача. Драмата вече беше пълна, когато гостите от Койнаре успяха да направят пълен обрат на мача в 60-та минута на мача, когато след далечен удар, те направиха резултата 1:2. Отборът на “Спартак” можеше да стигне и до по-изразителен обрат, когато в 66-та минута на мача капитанът на гостите излезе сам срещу вратаря, но Красимир Павлов запази хладнокръвие и успя да спаси своята врата, избивайки удара в ъглов. Нещата не вървяха добре за беленачани, защото гостуващият тим направи още няколко опасни контраатаки, които не успяха да завършат успешно, благодарение на блестящите в този мач Любомир Любенов, Радослав Джантов и добрите изяви на вратарят Красимир Павлов. Те буквално отказаха съперниците си. Тогава дойде време отново “Гигант” да поеме инициативата и Габриел Томов на няколко пъти се озова очи в очи с вратаря на гостите, но направи непростими пропуски, за да дойде 70-та минута на мача, когато Марио Чоранов центрира остро в наказателното поле на противниковия отбор и защитник на “Спартак” си отбеляза ефектен автогол. Двубоят беше наистина драматичен, защото в 85-та минута на мача, настъпи отново мигът на “Гигант”, за да има още един обрат в мача, когато след перфектен пробив по левия фланг Ивайло Димитров центрира в наказателното поле на гостите и Марио Чоранов донесе победата на беленския отбор с чудесен гол с глава. Треньорът на “Гигант” – Белене отличи Марио Чоранов, Красимир Павлов, Любомир Любенов, Светлин Перников и Милен Арнаудов. Ето как изглежда и класирането след този кръг в “А” ОФГ – Плевен:

22 октомври 2016, събота, 16:00 ч / X кръг:
Гигант (Белене) - Спартак (Койнаре)                       3:2
Ракета 1111 (Буковлък) - Обнова (Обнова)                  3:0 сл. *
* - гостите предварително съобщават, че няма да се явят.

2. Ботев (Трънчовица)                 10    7   1   2   31:13   22 [+]
 3. Гигант (Белене)                    10    6   1   3   23:20   19 [-] [0 1 0  3:3  1, 3 гола на чужд терен]
 4. Ботев (Комарево)                    9    6   1   2   20:12   19     [0 1 0  3:3  1, 0 гола на чужд терен]
 5. Ситомир (Никопол)                   9    6   0   3   24:10   18
 6. Обнова (Обнова)                    10    5   0   5   24:17   15 [+]
 7. Спартак (Койнаре)                   9    4   2   3   17:14   14
 8. Левски (Брест)                     10    4   1   5   19:15   13
 9. Устрем (Крета)                     10    2   2   6   15:23    8 [+]
10. Светослав (Лепица)                 10    1   2   7   15:33    5
11. Левски (Сухаче)                     9    0   3   6    7:29    3 [+]
12. Чавдар (Бръшляница)                10    0   1   9    2:39    1