Борец от Белене стана републикански шампион

Харесвам(3)Не харесвам(0)

12798873_10206069635207638_6934410100786593977_n

На 16-17.02.2016г. се проведе Държаното републиканско лично първенство по борба, класически стил. Беленчанинът, който в момента се състезава за спортен клуб “Левски” Ивайло Пейзанов спечели златен медал в категория до 73кг. Пейзанов направи 4 последователни и убедителни победи, които му донесоха златото в неговата категория, като по този начин той си гарантира участието и на предстоящата Балканиада. Участие в провелото се състезание взеха 175 състезатели от 35 отбора от цяла България. В Първенството взеха участие и борците от Спортен клуб по борба “Класик” – Белене. Като най-добре от нашите момчета се представи Ерик Парашкевов кат. 42кг., който зае 7-мо място. На добро ниво се представи и Самуил Савов кат. 52 кг.

12083867_10207399584135536_958921448_n

На снимката: републиканският шампион Ивайло Пейзанов с треньора на БК “Класик” Белене – Момчил Ганчев.

Във връзка с 40 ГОДИНИ СПОРТНО УЧИЛИЩЕ “ВАСИЛ ЛЕВСКИ”, легендарният Александър Томов награди спортист на годината в Община Белене – бореца Теодор Домозинов.